021.86028409
واحد مشاوره تلفنی

راه مناسب برای تسکین ورم دندان عقل پس از کشیدن چیست

۲۰ آذر ۱۳۹۶
نویسنده: pishroteb
22 بازدید
5 امتیاز
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...Loading...
شرکت پیشرو طب پرشیا راه مناسب برای تسکین ورم دندان عقل پس از کشیدن چیست

کمپرس آب سرد و یخ را ۲۴ ساعت اول جراحی روی گونه قرار دهید یا یخ را داخل حوله بپیچید و ۱۵ دقیقه روی گونه بگذارید .نکته قابل اهمیت این است کمپرس آب سرد باشد و بعد اجازه دهید پوست ۵ دقیقه استراحت کند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، بعد از ۲۴ ساعت کمپرس آب گرم را برای کاهش التهاب روی گونه قرار دهید اما مراقب باشید خیلی کمپرس داغ نباشد. همچنین حوله ای به آب گرم آغشته و بدون فشار روی موضوع ۲۰ دقیقه بگذارید البته ابتدا گرمای حوله را با دست تست کنید ؛این کار را به طور منظم روزی ۲ بار انجام دهید.

برای کاهش ورم دندان عقل پس از کشیدن سرتان را در موقعیت مناسب حفظ کنید. سر را نسبت به بدن بالاتر بگیرید تا مایعات اضافی برگردد و تورم لثه کاهش یابد همچنین متخصصین پیشنهاد می کنند در دو روز اول بعد از جراحی نشسته و حدود ۱۰ ساعت بخوابید و یا چندین بالشت زیر سر قرار داده و لم دهید .به خاطر داشته باشید به آن سمت که جراحی شده نخوابید چون التهاب بدتر می شود.

برای کاهش التهاب و خونریزی چای بابونه مفید است ،همچنین می توانید مقداری نپتون را دم کنید وقتی از دما افتاد آن را بجوید تا آب آن خارج شود و خوب به محل تورم برسد ؛این کار را ۱۵ دقیقه انجام دهید و مراقب باشید به طور مستقیم روی زخم نمالد.

در این مدت از دهانشویه برای از بین بردن باکتری ها استفاده نکنید و باید غذاهای مایع بخورید و از خوردن غذاهای سفت و جامد اجتناب کنید .

منبع و ماخذ : pezeshk.us